Star-Wars

W szerokiej historii filmów science fiction niewątpliwie znajdują się takie, które warto pokrótce przedstawić.

Między innymi do tej grupy należy fenomenalna trylogia Star Wars. Do dziś wiele osób zastanawia się, co sprawiło, ze zakochali się w tej stworzonej przez George’a Lucasa historii. Można wytłumaczyć to tym, że w ludziach zrodziła się potrzeba ucieczki od skomplikowanych problemów rzeczywistości w świat, jaki właśnie stworzył Lucas.

Z pewnością jest to niesamowicie wciągająca fabuła i dodatkowe efekty specjalne, które potrafią oczarować wielu odbiorców filmu. Całości dopełniają świetna muzyka i wspaniali bohaterowie filmowi.

Do nich niewątpliwie zaliczamy Anakina Skywalker’a, początkowo jeden z najlepszych rycerzy Jedi z czasem przechodzi na Ciemną stronę mocy, w czym pomaga mu jego porywczość, a także nieumiejętność opanowania złości i nienawiści. Przyjmuje imię Lord Vader. Pochłonięty złą mocą likwiduje wrogów, rani bliskich, krzywdzi przyjaciół i odtrąca swego mistrza. Widok śmierci swojego syna, uwalnia Anakina spod działania Ciemnej strony, i niejako staje się to symbolem jego zwycięstwa nad Vaderem.

Kolejnymi, godnymi uwagi i całkowicie pozytywnymi postaciami, są dwa roboty: R2-D2 oraz C-3PO. Pierwszy z nich był bardzo odważny natomiast drugi tchórzliwy, przez co bał się otaczającego go świata. Pomimo swoich różnic charakteru łączyła ich wielka i bezgraniczna przyjaźń. Razem przeżywali wiele ciekawych przygód.

Star Wars jest genialnym pomysłem, który narodził się w głowie jednego człowieka i zaczarował całą resztę. Nie mogło stać się inaczej, aby rewelacyjny projekt pozostał bez odezwu ze strony społeczeństwa.