Star-Trek

Kolejnym tworem fantasty, który stopniowo stawał się fenomenem jest Star Trek, czyli innymi słowy Gwiezdna Wędrówka. Seria fantastycznonaukowych seriali telewizyjnych została stworzona przez Gene’a Roddenbery’ego w latach 60-tych.

Fabuła opowiadała o ludzkości, która we współpracy z kosmitami miała przemierzać galaktykę w podróży z prędkością światła w poszukiwaniu nowych planet i form życia. Filmowi bohaterowie dążą do stworzenia świata przyjaznego dla ludzi, napawającego optymizmem. Celem ma być równowaga między wszystkimi istnieniami i wzajemne porozumienie.

Jednym z najważniejszych bohaterów był Jonatan Archer, kapitan pamiętnego statku kosmicznego, który mógł osiągać prędkość światła. Od dziecka marzył on o eksploatacji kosmosu, co w końcu miał możliwość osiągnąć. Uwielbiał przeżywać niesamowite przygody. Postać ta pokazuje odbiorcą jak poprzez chęć spełnienia swoich marzeń można to osiągnąć.

Komandor T’Pol został przydzielony na statek kosmiczny, gdzie z czasem stał się oficerem naukowym. Natomiast drugi z komandorów nijaki Charles Tucker był głównym inżynierem na tym statku kosmicznym. Bohaterka, niewątpliwie spełniającą istotną rolę była Chorąży Hoshi Sato. Pełniła funkcję tłumacza i łącznościowca na statku. Szczególnym celem jej powołania były ogromne zdolności językowe, które okazały się niezbędne do nauki języka Klingońskiego, którym posługiwali się fikcyjnie wojownicy. Język ten został wymyślony na potrzeby całego filmu.

Nasuwa się myśl, ze znów nijako głównym „magnesem” przyciągającymi ludzi przed ekrany stała się chęć dążenia do doskonałości i tego, czego w normalnym życiu nie można osiągnąć.

Bardzo trafnym podsumowaniem wszystkich produkcji Star Treka jest motto: „Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek”